J-2020

Nazywam się Joanna Reczyńska

Specjalizuję się w ziołolecznictwie

Odkąd pamiętam fascynował mnie świat zewnętrzny i wewnętrzny człowieka. Wciąż lubię obserwować zjawiska, analizować powiązania i wzajemne oddziaływania sił natury. Do dyplomu mgr analityki medycznej uzyskanego w Akademii Medycznej w Krakowie oraz kilku innych certyfikatуw dołączyłam zatem także dyplom z zakresu
ziołolecznictwa w praktyce. W ciągu wielu lat pracy w środowisku medycznym zaobserwowałam, że podejście holistyczne oraz terapie komplementarne spotkają się z zainteresowaniem i uznaniem pacjentуw. 

Te obserwacje i doświadczenie własnych poszukiwań harmonii ostatecznie przekonały mnie, że cała medycyna, zarówno Wschodu i Zachodu, zasadniczo jest medycyną energii, a ludzki organizm spójną konstrukcją, w której zawsze coś z czegoś wynika. Na każdej błonie komórkowej odbywa się nieustannie wymiana jonуw i wszystko w organizmie żywym dąży do równowagi. Kiedy ta równowaga zostaje zachwiana oddziaływaniem czynnikуw zewnętrznych lub wewnętrznych dochodzi do choroby. Każda żywa komórka, roślinna czy zwierzęca, pulsuje energetycznie, wytwarza energię na potrzeby przemian metabolicznych w niezwykle złożonych systemach biochemicznych, ale także emituje energię, która rozchodzi się w postaci fal elektromagnetycznych. Badania nad polami energetycznymi są zaś najmniej zaawansowane. Rozwijające się technologie, a z nimi metody badawcze doprowadziły medycynę Zachodu do niezwykłych osiągnięć. To jednak wciąż zaledwie wycinek wiedzy. 

Wykorzystanie współczesnej wiedzy w połączeniu z umiejętnie stosowanymi, starodawnymi, naturalnymi metodami dbania o zdrowie i kondycję psychofizyczną człowieka postrzegam jako optymalny sposób działania w kierunku przywrócenia harmonii wewnętrznej organizmu oraz poprawy jakości życia w chorobie. Warsztaty i konsultacje w zakresie ziołolecznictwa traktuję jako przystanek i kierunkowskaz dla konsultowanego człowieka na drodze do zachowania lub przywrócenia równowagi. 

Zioła pozyskuję sama z natury lub kupuję z zaufanych źródeł. Przechowuję i sprzedaję niektóre wyroby zielarskie i kosmetyczne. Określam dawkowanie preparatуw, informuję o ewentualnych działaniach niepożądanych oraz interakcjach z lekami syntetycznymi. Doradzam i stosuję w celach terapeutycznych zioła stosowane w medycynie naturalnej oraz podejmuję terapie alternatywne. W zależności od indywidualnych potrzeb oferuję konsultacje on-line z lekarzem medycyny ogólnej i specjalistą medycyny naturalnej posiadającym wieloletnie doświadczenie i sukcesy w integracyjnym leczeniu chorych na raka i choroby przewlekłe.

Żyć zdrowiej i szczęśliwiej – czy można chcieć więcej?